І. Загальні положення
1.1. Чернятинська загальноосвітня школа І-Ш ступенів створена в 1969 році, знаходиться у комунальній власності.
Повна назва: Чернятинська загальноосвітня школа І-Ш ступенів Городенківської районної ради Івано-Франківської області.
Скорочена назва: Чернятинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Городенківської районної ради Івано-Франківської області.
1.2. Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу:
вул..Грушевського,27, с.Чернятин, Городенківського району, Івано-Франківської області, Україна, 78126
1.3. Школа є юридичною особою, має самостійний баланс, гербову печатку, печатку, штамп, ідентифікаційний номер, рахунки в установах банку та держказначействі.
1.4. Засновником (власником) навчального закладу є: Городенківська районна рада.
1.5. Головна мета навчального закладу - забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
1.6. Головним завданням навчального закладу є:
забезпечення права громадян на повну загальну середню освіту; виховання громадян України;
виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;
виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії. свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина:
розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я учнів;
створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.
1.7. Загальноосвітній навчальний заклад (далі - заклад) у своїй діяльності керується «Конституцією України», Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, Кабінету Міністрів України, наказами МОН, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. №778 та цим Статутом.
1.8. Навчальний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та власним статутом.
1.9. Навчальний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
• безпечні умови освітньої діяльності;
• дотримання державних стандартів освіти;
• дотримання договірних зобов'язань з іншими об'єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності.
• дотримання фінансової дисципліни.
1.10. У навчальному закладі визначена українська мова навчання і може бути запроваджено поглиблене вивчення предметів та профільне навчання.
1.11 . Реорганізація та ліквідація закладу здійснюється відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту" у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
1.12 Класи у закладі формуються за погодженням з відповідним органом управління освітою згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам для здійснення навчально-виховного процесу, та відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу.
1.13. Заклад формує класи з урахуванням демографічної ситуації.
1.14. З урахуванням потреб населення та місцевих умов заклад приймає рішення про створення груп продовженого дня з частковим або повним утриманням учнів за рахунок власника, або коштів бюджету місцевого самоврядування.
1.15. Заклад приймає рішення про створення класів з поглибленим вивченням предметів, спеціальних та інклюзивних класів для навчання дітей з особливими освітніми потребами за погодженням з місцевими органами управління освітою.
1.16. З урахуванням освітніх запитів населення, кадрового забезпечення та матеріально-технічної і методичної бази заклад організовує навчання в старшій школі за одним або кількома профільними напрямами.
1.17. Індивідуальне навчання та навчання екстерном у закладі організовуються відповідно до положень про індивідуальне навчання та екстернат у системі загальної середньої освіти, затверджених МОН.
1.18. Поділ класів на групи для вивчення окремих предметів у закладі здійснюється згідно з нормативами, встановленими МОН.
1.19.У навчальному закладі створюються та функціонують методичні об’єднання :
1. методоб’єднання вчителів початкових класів та вихователів ГПД
2. методоб’єднання класних керівників
3.предметні методоб’єднання вчителів
4.творча група.
Завантажити для перегляду весь Статут школи